Міністерство освіти і науки України затвердило Концепцію профільного навчання в старшій школі з 2018 року

У зв'язку з затвердженням нового Державного стандарту повної загальної середньої освіти виникла нагальна потреба переглянути та удосконалити нормативні підходи до організації профільного навчання та до профільної підготовки учнів. У зв’язку з цим Міністерством освіти і науки України затверджена нова редакція Концепції профільного навчання в старшій школі Нова редакція Концепції має ряд суттєвих і, у порівнянні із діючим варіантом, прогресивних положень. Серед них такі:

1. Школи формують ті чи інші профілі навчання за рахунок комбінації базових, профільних, вибірково-обов'язкових предметів, спеціальних курсів, курсів за вибором та факультативів відповідно до профільного самовизначення учнів.

· Визначається 6 базових предметів (українська мова та література, іноземна мова, історія України та всесвітня історія, математика, природознавство, фізична культура), на вивчення яких виділяється по три години на тиждень у 10 та 11 класах.

· Профільні предмети - це предмети, що реалізують цілі, завдання і зміст кожного конкретного профілю. На вивчення профільних предметів відводиться 5-10 годин на тиждень в 10 та 11 класах в залежності від кількості обраних учнем предметів для профільного вивчення.

· Спеціальні курси/профілюючі предмети - це навчальні курси/предмети, які входять до складу відповідного профілю навчання та забезпечують поглиблене та розширене вивчення профільних предметів. На вивчення спеціальних курсів/предметів відводиться від 2 до 7 годин на тиждень у кожному класі (в залежності від кількості вибраних профільних предметів).

· Вибірково-обов'язкові предмети – це предмети, які вводяться до навчального плану з метою загального розвитку учнів («Основи здоров'я», «Технології», «Мистецтво», «Прикладна економіка» (або інші предмети економічного спрямування: «Основи податкових знань», «Фінансова грамотність», «Підприємництво» тощо) для повнішого задоволення освітніх запитів учнів та обираються ними самостійно із запропонованого переліку. Із чотирьох запропонованих предметів учні вивчають за час навчання у старшій школі два - один предмет вивчається у 10 класі, один – у 11. На вивчення кожного з предметів відводиться 3 години на тиждень.

· Курси за вибором можуть вибиратися не тільки згідно з обраним профілем, але й за власним бажанням учня, який хоче поглибити свої знання з певних дисциплін.

· Факультативні курси – навчальні курси, що не входять до основної сітки годин і можуть обиратись учнями.

2. Надається право вибору окремих предметів та курсів самим учням, до того ж як у межах свого класу, так і в різновікових чи динамічних групах у своєму та інших навчальних закладах.

3. Упроваджується дистанційна форма навчання, що може задовольнити попит на профільну освіту в сільській місцевості.

4. Важливою особливістю нової концепції є запровадження курсу за вибором – «Професійні проби». Він дасть змогу старшокласникам не тільки теоретично освоїти обраний профіль, а й на практиці «доторкнутися» до конкретних професій, пов'язаних із цим профілем. Тому випускники більш усвідомлено обиратимуть майбутній фах.

5. Серед позитивних сторін проекту концепції – розширення переліку моделей профільного навчання. Особливо варто відзначити таку форму як динамічні профільні групи, профільне навчання за індивідуальними освітніми планами, міжшкільні профільні групи, районний міжокружний ресурсний центр, соціально-педагогічне об'єднання, освітній округ тощо.

6. Концепцією передбачено можливість обирати та змінювати профіль.

Розроблення концепції – це лише перший крок до профільної школи.

На черзі наступні:

розроблення відповідних нормативних документів,

типових навчальних планів,

програм,

підручників,

а головне потрібно прописати орієнтовний механізм навчання учнів за декількома профілями в одному навчальному закладі та різних навчальних закладах (Розділ ІІ), здійснення дистанційної форми навчання (Розділ ІІІ), профільне навчання за індивідуальними навчальними планами (Розділ ІІІ).

Кiлькiсть переглядiв: 331

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

/Files/images/22012021/IMG-4e0f4a4d80d8b9eda2f5079d847151d3-V.jpg гідність-голодоморгідність вечорниці 2020 /Files/images/22012021/IMG-298415e0e2634ab6a4313fd525c4b1e3-V.jpg хустка /Files/images/22012021/kruti2021/P10129-140127.jpg гідність-голодомор гідність гідність хустка хустка хустка 18.12.2020 18.12.2020 /Files/images/18122020/P01218-104839.jpg хустка

Дата останньої зміни 15 Березня 2022

Фотогалерея